3D-secure

Większe bezpieczeństwo płatności kartami w Internecie
<Karty płatnicze

Wszystkie Karty płatnicze wydane przez PLUS BANK S.A. dla klientów indywidualnych i firmowych mają włączoną usługę 3D-Secure. Oznacza to, że dokonując płatności kartami płatniczymi w sklepach internetowych, które udostępniają usługę 3D-Secure, możesz zostać poproszony o przeprowadzenie dodatkowego potwierdzenia dokonywanej transakcji.

Niektóre sklepy internetowe posiadają oznaczenie: „Mastercard SecureCode” lub „Verified by VISA”. Oznacza to, że płatności w tych sklepach są zabezpieczone usługą 3D-Secure.
 
 
 


Tam, gdzie działa usługa i właściciel sklepu podejmie decyzję że transakcja będzie przeprowadzana w ramach usługi 3D-Secure, płatność za towar za pomocą karty będzie należało potwierdzić jednorazowym Kodem 3D-Secure. Kod ten wysyłany jest w formie wiadomości SMS pod numer telefonu komórkowego zarejestrowanego w Banku. W takim przypadku, tylko podanie otrzymanego Kodu 3D-Secure umożliwi przeprowadzenie i zakończenie transakcji.

Pamiętaj: Korzystanie z usługi 3D-Secure wymaga podania aktualnego numeru telefonu komórkowego w Banku, na który będziesz otrzymywał kod SMS zatwierdzający transakcję dokonywaną w Internecie.

Jakie są korzyści korzystania z usługi 3D-Secure?

Bezpłatne, dodatkowe zabezpieczenie płatności kartami w sklepach internetowych udostępniających usługę;
Możliwość płacenia kartą w sklepach internetowych, które umożliwiają przeprowadzanie płatności zabezpieczanych tylko z Usługą 3D-Secure;

Jak przebiega płatność w sklepach internetowych z wdrożoną usługą 3D-Secure?

Podczas płatności wystarczy:
 
 
Podać dane karty tj. numer karty, datę jej ważności, CVV2 lub CVC2 - trzycyfrowy numer znajdujący się na odwrocie karty.   Wprowadzić Kod 3D-Secure, który otrzymasz na numer telefonu komórkowego zarejestrowanego w Banku i nacisnąć przycisk Potwierdź.
 
 
 
 

Czy zapłacę kartą w sklepie internetowym, który nie wdrożył usługi 3D-Secure?

Tak. W tym przypadku płatność przebiega tradycyjnie. Wystarczy podać dane karty wymagane przez sklep,  tj. numer karty, datę jej ważności oraz CVV2 lub CVC2 (trzycyfrowy numer znajdujący się na odwrocie karty).

Czy może się zdarzyć, że dokonując płatności w sklepie internetowym oznaczonym Mastercard SecureCode i Verified by VISA nie zostanę poproszony o dodatkową autoryzację?

Tak. To czy płatność będzie wymagała dodatkowej autoryzacji zależy wyłącznie od sklepu internetowego. W niektórych przypadkach sklep udostępniający Usługę 3D- Secure może odstąpić od żądania dodatkowego zabezpieczenia poprzez Usługę 3D-Secure.

ZŁÓŻ WNIOSEK

Lokata Sprawdź nasze
inne produkty
Konto
X